Introduction

Baty-Khan

Mince-Šperky

Hřbitovní rezidence

Hroby vojáků

Bunkr N205

Opevněný Kiev

Ocelový bunkr

Zatopený bunkr

Kopání na cestě

Dobrej šestiraňák

Jezerní Bunkr

Zjevení Skůtru

Odpatková jáma

Okouzlená láhev

Sofoklova rada

Chuchin

Kopce na kterých sraší

Ivan Kupala

Na Obranné Linii

Zraněný skůtr

Generál Vlasov

Kopání v močále

Útok!

Dělostřelecký Bunkr

Hlavní nález

Šťouchadlo na brambory

Helma z 1935

Pohřby peněz

Das Reich

Prsten s hlavou mrtvých

Bojiště u Korsunu

Sherman

Železný Kříš

Ukrainští Anarchisté

Čarodějnický Sabat

Moje Trofeje

Baby Yar

Lutegská pláž
 

Korsunské obklíčení. ( Cherkassy pocket)

Po tom co dění v Bukrinu nikam nesměřovalo, SS divize "Viking" se přeskupila nějakých 70km na jih a ztratila svou část v bitvě zvanou Korsun, který začal být znám jako "malý Stalingrad na řece Dněpr".

V téhle chvíli byla Německá armáda odtlačována od Dněpru všude mimo Korsunského regionu. To vytvořilo nějaký druh výdutě v Německé linii. Sověti odstartovali útoky a uzavřeli prsten kolem dvou Německých vojenských útvarů.

Tato bitva byla kompletní pohromou pro Němce vedoucí k jejich kapitulaci. Mapa ukazuje poslední manévr SS "Viking". Tahle divize padla v Korunu. Věřím, že tři tucty Vikingů unikly z obklíčení. Vrátili se do Berlína, ponechali si ducha válečníků a Hitler je vyznamenal.

Když mluvím o vyznamenáních nevím, které bylo nejvyšší, ale vím, které je nejcennější na černém trhu v dnešních dnech.

Je to "Hlava Smrti" stříbrný SS prsten, říkáme jim prsten s mrtvou hlavou.

Šance najít "Hlavu Smrti"není veliká. Himmler sám jimi vyznamenával SS vojáky. Každý prsten měl vyrytý Himmlerův podpis z vnitřní strany. Když pak nositel zemřel byla sestavena průzkumná skupina a vyslána najít vojáka s prstenem. Všechny "Hlavy Smrti" měly bít navráceny Himmlerovy. Na konec dostal pouze 70% prstenů, které vydal, zbylých 30% bylo ztraceno, hodně v zákopech 2.světové války.

Himmler schraňoval SS prsteny ve Wewelsburgském hradě, což byl chrám SS skupiny. Přechovával je ve speciální urně, která symbolizovala spojitost mezi životem a smrtí. Také jsem někde četla, že Himmler praktikoval další mystické manipulace s těmito prsteny, ale nevím co přesně.Vsadím se, že Himmler věděl co dělá.

Prsten na fotce není pravý, pouze kopie. Kdybych byla takový šťastlivec a našla pravý SS prsten "Hlavu Smrti" už by jste mne neviděli jezdit na scootru po těchto zákopech. Už bych jezdila na nové motorce Ninja po dálnici. Sběratelé platí velké peníze za originální prsteny. Já mám kopii, protože nechci propásnout pravý prsten až ho najdu.

Také jsem ušetřila láhev vína na to, abych to oslavila.

Další stránka