Introduction

Baty-Khan

Mince-Šperky

Hřbitovní rezidence

Hroby vojáků

Bunkr N205

Opevněný Kiev

Ocelový bunkr

Zatopený bunkr

Kopání na cestě

Dobrej šestiraňák

Jezerní Bunkr

Zjevení Skůtru

Odpatková jáma

Okouzlená láhev

Sofoklova rada

Chuchin

Kopce na kterých sraší

Ivan Kupala

Na Obranné Linii

Zraněný skůtr

Generál Vlasov

Kopání v močále

Útok!

Dělostřelecký Bunkr

Hlavní nález

Šťouchadlo na brambory

Helma z 1935

Pohřby peněz

Das Reich

Prsten s hlavou mrtvých

Bojiště u Korsunu

Sherman

Železný Kříš

Ukrainští Anarchisté

Čarodějnický Sabat

Moje Trofeje

Baby Yar

Lutegská pláž
 
Korsunská bojiště byla v minulém století svědkem dvou bitev. V době revoluce na tomto poli Ukrajinští anarchisté pronásledovali a zabíjeli Rudoarmějce.

Hledání na místě dvou bitev je dvojnásobně zajímavé. Anarchisté na fotografii terorizovali celý tento región.

Hroby vedle cesty nám dosvědčují, že anarchisté navštívili toto město v roce 1922

Místní nám ukazují jak aplikovali pozůstatky války do normálního každodenního života.

Pojďme se vrátit k hledání na kopcích. Nejnebezpečnějšími výbušninami jsou ty, které byly vystřeleny z děl nebo tanků a nevybuchly. Můžete je poznat podle otisku drážek po obvodu. Stejně tak s minometnými střelami. Většina z nich byla odjištěna pro výbuch v momentě vystřelení z minometu. Takže kdykoliv je nalezena nějaká s vystřelenou perkusní čepičkou, je nabitá a připravena vybuchnout. Pyrotechnici nazývají takové výbušniny anti-fašistické a jejich mnoho. V továrnách v Německu byly úmyslně vyráběny vadné kus. V sovětském Svazu to byl plánovaný postup.

Tenhle kulomet je z Německé rodiny MG. Kulomety nejsou mé oblíbené nálezy. Patří mezi relikvie, které je těžké nosit, ale líto nechat na místě. Plně sestavěný kulomet může vážit jednu třetinu mojí váhy, ale je ojedinělé najít kompletní. Obvykle, když se armáda stěhovala, podle rozkazu nenechat funkční munici nepříteli byly zbraně rozebrány, část zahrabána v zákopech a zbytek vhozen do řeky.

Pro někoho, kdo je chce sestavit, není těžké najít chybějící části. Tady jsou nějaké části kulometu MG - protiletecká mířidla, velká patrona kasa a hlaveň pro MG-42. Hlavně jsou nacházeny často. V bitvě byly přehřáté, zdeformovaly se, a tak se zahodily pryč. Tahle je úplně nová, jen trošku zrezlá.

Na poslední fotce je patrona kasa na MG-34. Přinesla jsem ji z Korsunu, kde jsem ji našla v jílu. Je kompletně funkční, natřená na tropickou žlutou. Ze začátku byla takto natřená munice určena pro vojáky v Africe, ale později je dodávali i do Evropy. To asi proto, že situace v Evropě začala být pěkně horká.

Další stránka